404 Error - page not found
We're sorry, but the page you are looking for doesn't exist.
You can go to the homepage

OUR LATEST POSTS

Hanımlar bugün sizlere birbirinden güzel converse patik yapımını anlatacağız.Sıradan patiklerden sıkıldıysanız bu patikler tamda ayağınıza göre.Hadi yapılışına geçelim…
Bonbon-lüks,tunç-dolly,kartopu-flora bu üç ipten herhangi birini seçebilirsiniz.İşe 17 zincir çekrek başlıyoruz.Ardından 8 zinciri sık iğne yapıyoruz.Diğer 8 zincire başına dolayıp üçünü bir çekrek sık iğne yapıyoruz.Zincirlerin karşı tarafını da simetrik bir şekilde yaparak ilk sıramızı tamamlıyoruz.2. sıraya geçtiğimizde ise başına dolayarak sık iğne yapıyoruz.Uç kısımlarda kasma yapmayacak şekilde arttırma yapıyoruz.2. sırada toplam 45 tane sık iğne yapmış olacağız.3. sırada 55 , 4. sırada 64 ,5. sırada 75 tane sık iğne yapıyoruz.Tabanın yapımını böylelikle bitirmiş oluyoruz.Şimdi yan yüzün yapımına geçiyoruz.Tabanın düz yüzü kendimizde bakacak şekilde iken ilmekleri 2 ilkmek arasında daldırarak alıyoruz.75 tane ikili trabzan şeklinde bu sırayı da tamamlıyoruz.2. sırda da ikili trabzan şeklinde tamamlıyoruz.3. sırada beyaz renkli iple sık iğne yapıyoruz.Bu sıra bitiminde ipimizi kapatıyoruz.
Şimdi sıra burun kısmının yapımında.Sihirli halka içine beyaz ipimizle 8 tane ikili trabzan yapıyoruz.İki zincir çekip döndükten sonra boşluklara sırasıyla 1 2 2 1 trabzan yaparak ikinci sırayı da tamamlıyoruz.’ zincirle döndükten sonra 3. sırayı 1 trabzan 1 arttır 1 trabzan şeklinde yaparak toplamda 21 trabzan olacak şekilde tamamlıyoruz.1 zincir çekip dönmeden bu kısmına 13 sık iğne yapıyoruz ve ipimizi koparıyoruz.Mavi iple son sıramızın üzerinde devam ederek 13 sık iğne yapıyoruz.2 zincir çekerek dönüyoruz.Bu şekilde 15 sıra gittikten sonra burun ve dil kısmını tamamlıyoruz.Burun kısmını taban kısmına dikiyoruz.Diktiğimiz parçanın dibinden turkuaz rengi ile başına dolayarak iğne yapıyoruz.2 zincir çekerek bir sonraki sıraya geri dönelim.Dolanıp baş kısımlara gelince son sık iğneyi örmüyoruz.Böylece azaltma yapıyoruz.Hem de bağcıklar için delikler bırakmış oluyoruz.Son olarak da ipini geçirdikten sonra istediğimiz şekilde süslemelerini yapabiliriz.

Güle güle giyin…

Bir örgü harikası daha.. Şirinmi şirin, bebeğiniz için kışlık süveterler. İki renkli bu süveterleri örmek babaanne işidir! Daha çocuk doğmadan hediyeleriniz gelmeye başlamıştır bile, çocuğunuzun ne giyeceği telaşına kapılmışsınızdır.. Size vereceğimiz örneği babaannesine gösterin, beğendiğiniz şekilde yapsın!

Bebeklerinize, minnoşlarınıza küçük ayaklarına özel güzel örgü modelleri. Rengarenk, giyince yüzü gülecek bebeğinizin. Hepsi birbirinden şahane 6 modeli sizin için topladık. Örgüyle ilgilenen bayanlar kesinlikle bu modeli gözden geçirmeli..

PEMBE PATİĞİMİZİN YAPILIŞI :

  • 52 ilmek ile başlıyoruz. 8 sıra örüyoruz. Sırayla düz örgü – ters örgü .
  • Patiğimizin kenarlarında 11 ilmek haroşo örgü, ortadaki ilmekler ikili lastik örgü olacak. 8 sıra haroşo örün.
  • Kenarda 12 ilmek bırakıp ortayı kesicez.
  • Bir sonraki sırada 12 ilmeği örüp, ortaya 10 ilmek eklicez.
  • İkili lastik örgü kurup, 20 sıra örüyoruz. 4 sıra düz-ters örgü sıralaması yapıyoruz.VE dikin…
  • En son orta lastiği büzüp , üste dikin. Ponponlar ve gözler dikip patiğinizi tamamlayın.

orgu modelleri orgu 2 orgu 2  Anlatımlı Pembe Patik Örgüsü

Kendi adetlerimizi, geleneklerimizi ve göreneklerimizi gayet iyi biliyoruz. İş örgüye gelince de onlardan vazgeçemiyoruz. Kendi tarzımız olsa bile, geleneğimizi de es geçmeyiz. Birazda Tunustan örnekler görelim, bakalım onlar patik örerken nelere dikkat ediyorlar. İşte sizlere Tunus işi patik örgü modelleri…

BEBEK SÜVETER YAPILIŞI

Malzemeler:

bebe yünü,5 numara şiş,düğme,iğne, iplik,makas,3 numara tığ

Hazırlanışı:

Ön için:
Bebe yünü 2 kat yapılıp, 50 ilmek ile başlanır. 5 adet haroşo örülür. Kenarlardaki 5 adet ilmek haroşo ortadaki 40 ilmek düz olarak 19 cm örülür. Daha sonra kenardaki 5 adet ilmek kesilir. 8 adet haroşo örülür. Ortadaki 24 ilmek kesilip, yaka oluşturulur. İki tarafta kalan 8 ilmek 6 adet haroşo örülür ve ilmekler kesilerek kapatılır.
Arka için:
50 ilmek başlanır. 5 adet haroşo örülür. Kenarlardaki 5 adet ilmek haroşo ortadaki 40 ilmek ise düz olarak 19 cm örülür. Kenarda haroşo örülen 5 adet ilmek kesilir. 11 adet haroşo örülür, ortadaki 24 ilmek kesilir iki kenarda kalan 8 ilmek 3 adet haroşo örülür. İlmekler kesilerek kapatılır. 1 omuz ve 1 yan kenar dikilir. Açıkta kalan diğer kenar ve omuza tığ ile 1 sıra sık iğne ve zincir çekerek brit ilik yapılır. Düğmeler dikilerek süveter tamamlanır.