404 Error - page not found
We're sorry, but the page you are looking for doesn't exist.
You can go to the homepage

OUR LATEST POSTS

Hanımlar bu yazımızda sizlerle minik bebeklerimiz ve çocuklarımız için brbirinden şirin kulaklı bere modellerimizi paylaştık. Bu modellerimiz bereden bunalıp bere takmak istemeyen çocuklarımızın gönlünü de fethederek onlar için daha cazip seçimler olacaktır. İster kendi çocuklarımız için istersek de yeğenlerimiz veya torunlarımız için kolaylıkla örebileceğimiz bu modellerimiz hediye olarak da oldukça uygun. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
ALTMIŞ ilmek başlayalım. ONİKİ sıra BİR düz BİR ters ördükten sonra 24 sıra düz örelim. Sıra başından örgümüzün düz tarafında 19 ilmek örelim. 20. ve 21. ilmek bir alıp eksiltelim.19 ilmek örelim.20. ve 21. ilmeği bir alarak geri dönelim ve ters örelim. Örgünün düz tarafında sağ şişteki son ilmekle, sol şişte ki ilk ilmeği bir alarak örelim. 20. ilmekle sol şişteki ilk ilmeği birlikte alarak geri dönelim. Sağ ve sol şişte ki ilmekler bitene kadar bu şekilde örelim. Şişte kalan 20 ilmeği kapatılan kenardan ilmek alarak devam edelim. 8 sıra 1 ters 1 düz lastik örelim, ilmeklerimizi kapatalım.
Şimdi sıra kulaklarımızın yapılışına geldi.
14 ilmek başlıyoruz.5 sıra düz örüyoruz. 5 ilmek kalana kadar sıra başında eksiltiyoruz. Aynı ölçüde diğer renk yünle de örerek 2 parçayı birbirine dikerek tutturuyoruz. içini elyafla doldurarak beremize dikiyoruz. Kolay gelsin hanımlar…

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek kazak modellerimizi paylaştık. Bu modellerimiz içinden birisini sizler için anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz.
Arka kısmımıza 59 ilmekle başlayıp 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruz.Yaklaşık 16 cm düz ördükten sonra, kol için önce 3 ilmek kesiyoruz. Omzu sıfırlayıp, ensede 20 ilmek kalana kadar her sırada 1’er ilmek kesmeye devam ediyoruz.
Ön kısmımız için arkanın ölçüleri ile başlayıp, lastiği örüyoruz ve 1 sıra düz devam ediyoruz. Model için 19 düz, 21 haraşo, 19 düz örüyoruz ve sonraki sırada 16 düz, 3 düz (burgu için), 21 ilmek 1 ters, 1 düz lastik, 3 düz (burgu için) örüp, 16 düz yaparak bitiriyoruz.. 21 ilmek lastiğin her 4 sırasında bir 1 sıra haraşo örüyoruz. Burgularımızı ise 4 sırada bir 1 ilmeği 2 ilmeğin üzerinden geçirerek yapıyoruz. Kolu arka gibi kestikten sonra, 27. cm’de yaka için önce 21 ilmek kesiyoruzve kalan ilmekleri de 1’er 1’er keserek bitiriyoruz.
Kol kısmımız için 30 ilmekle başlayıp 6 sıra lastik örüyoruz. Koltuk altına kadar 42 ilmeğe çıkıyoruz ve kolu önce 3 ilmek kesiyoruz. Sonra reglan kol için her sırada 1’er ilmek kesmeye devam ediyoruz ve Omuzda 10 ilmek kalınca bitiriyoruz.
YAKA: Yakadan 60 ilmek çıkarıp 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruzve bitince içe kıvırıp dikiyoruz. Kolay gelsin hanımlar…

Hanımlar bugün sizlere birbirinden güzel converse patik yapımını anlatacağız.Sıradan patiklerden sıkıldıysanız bu patikler tamda ayağınıza göre.Hadi yapılışına geçelim…
Bonbon-lüks,tunç-dolly,kartopu-flora bu üç ipten herhangi birini seçebilirsiniz.İşe 17 zincir çekrek başlıyoruz.Ardından 8 zinciri sık iğne yapıyoruz.Diğer 8 zincire başına dolayıp üçünü bir çekrek sık iğne yapıyoruz.Zincirlerin karşı tarafını da simetrik bir şekilde yaparak ilk sıramızı tamamlıyoruz.2. sıraya geçtiğimizde ise başına dolayarak sık iğne yapıyoruz.Uç kısımlarda kasma yapmayacak şekilde arttırma yapıyoruz.2. sırada toplam 45 tane sık iğne yapmış olacağız.3. sırada 55 , 4. sırada 64 ,5. sırada 75 tane sık iğne yapıyoruz.Tabanın yapımını böylelikle bitirmiş oluyoruz.Şimdi yan yüzün yapımına geçiyoruz.Tabanın düz yüzü kendimizde bakacak şekilde iken ilmekleri 2 ilkmek arasında daldırarak alıyoruz.75 tane ikili trabzan şeklinde bu sırayı da tamamlıyoruz.2. sırda da ikili trabzan şeklinde tamamlıyoruz.3. sırada beyaz renkli iple sık iğne yapıyoruz.Bu sıra bitiminde ipimizi kapatıyoruz.
Şimdi sıra burun kısmının yapımında.Sihirli halka içine beyaz ipimizle 8 tane ikili trabzan yapıyoruz.İki zincir çekip döndükten sonra boşluklara sırasıyla 1 2 2 1 trabzan yaparak ikinci sırayı da tamamlıyoruz.’ zincirle döndükten sonra 3. sırayı 1 trabzan 1 arttır 1 trabzan şeklinde yaparak toplamda 21 trabzan olacak şekilde tamamlıyoruz.1 zincir çekip dönmeden bu kısmına 13 sık iğne yapıyoruz ve ipimizi koparıyoruz.Mavi iple son sıramızın üzerinde devam ederek 13 sık iğne yapıyoruz.2 zincir çekerek dönüyoruz.Bu şekilde 15 sıra gittikten sonra burun ve dil kısmını tamamlıyoruz.Burun kısmını taban kısmına dikiyoruz.Diktiğimiz parçanın dibinden turkuaz rengi ile başına dolayarak iğne yapıyoruz.2 zincir çekerek bir sonraki sıraya geri dönelim.Dolanıp baş kısımlara gelince son sık iğneyi örmüyoruz.Böylece azaltma yapıyoruz.Hem de bağcıklar için delikler bırakmış oluyoruz.Son olarak da ipini geçirdikten sonra istediğimiz şekilde süslemelerini yapabiliriz.

Güle güle giyin…

Bir örgü harikası daha.. Şirinmi şirin, bebeğiniz için kışlık süveterler. İki renkli bu süveterleri örmek babaanne işidir! Daha çocuk doğmadan hediyeleriniz gelmeye başlamıştır bile, çocuğunuzun ne giyeceği telaşına kapılmışsınızdır.. Size vereceğimiz örneği babaannesine gösterin, beğendiğiniz şekilde yapsın!

Bebeklerinize, minnoşlarınıza küçük ayaklarına özel güzel örgü modelleri. Rengarenk, giyince yüzü gülecek bebeğinizin. Hepsi birbirinden şahane 6 modeli sizin için topladık. Örgüyle ilgilenen bayanlar kesinlikle bu modeli gözden geçirmeli..

PEMBE PATİĞİMİZİN YAPILIŞI :

  • 52 ilmek ile başlıyoruz. 8 sıra örüyoruz. Sırayla düz örgü – ters örgü .
  • Patiğimizin kenarlarında 11 ilmek haroşo örgü, ortadaki ilmekler ikili lastik örgü olacak. 8 sıra haroşo örün.
  • Kenarda 12 ilmek bırakıp ortayı kesicez.
  • Bir sonraki sırada 12 ilmeği örüp, ortaya 10 ilmek eklicez.
  • İkili lastik örgü kurup, 20 sıra örüyoruz. 4 sıra düz-ters örgü sıralaması yapıyoruz.VE dikin…
  • En son orta lastiği büzüp , üste dikin. Ponponlar ve gözler dikip patiğinizi tamamlayın.

orgu modelleri orgu 2 orgu 2  Anlatımlı Pembe Patik Örgüsü