404 Error - page not found
We're sorry, but the page you are looking for doesn't exist.
You can go to the Anasayfa

OUR LATEST POSTS

Resimleri adım adım takip ederek çizmenizi öneririm. İlk bir kaç adımda kaleminizi bastırmadan yumuşak vuruşlarla çizin.

draw-capybara-1

Adım 1: capybara vücudu için rehber olarak iki daire çizin. çevreler mükemmel olmak zorunda değildir. Onlar sadece kılavuzdur. Kapibaranın arka kısmı için ön kısımdaki daireden büyük olmalı ve yaklaşık iki katı büyüklüğünde olmalı. İki çevrelerin kenarları hafifçe birbirlerini ortalaması gerekir.

 

draw-capybara-2

Adım 2: kapibaranın başı için sol üst tarafa rehber olarak ilk dairenin dörtte biri büyüklüğünde bi daire çizin.Çok yüksekte daire koymayın, aksi takdirde Kapibara uzun boyunlu olur.

draw-capybara-3

Adım 3: capybara kafasının sol tarafından burun için rehber olacak şekilde bir yay çizin.

draw-capybara-4

Adım 4: capybara kulakları için rehber olarak başın üstünde küçük bir yay çizin.

draw-capybara-5

Adım 5: Capybara bedenini oluşturmak için büyük şekiller bağlayan bir dizi çizgiler çizin.

draw-capybara-6

Adım 6: Bacaklar için kılavuz olarak capybara vücudunun (her dairenin altında ) altında iki çizgi çizin. Bacaklarda eklem yerlerini göstermek için çizgileri bükün.  ilk taslak için bu kadar yeterli! Şimdi kalemi bastırarak taslağı daha belirgin hale getirin.

draw-capybara-7

Adım 7: Üst kısımda küçük dairenin içine capybaranın gözünü çizin. Önce hafifçe sonra da kalın çizgiler kullanarak karartın, bir futbol topu şeklinde çizin. Gölge ve parlamayı göstermek için şeklin içine bir küçük nokta çizin. Ekstra detay için göz etrafında birkaç çizgiler çizin.
Yarı kapalı gözkapaklarının için capybara gözü üstünde uzun çizgiler çizin.

draw-capybara-8

Adım 8: Ağzını çizmek için bir kılavuz olarak sol büyük yayı kullanın. Capybara’ların Ağızları biraz kare şeklindedir, yani ön kısmı düz çizin. Ağız ve çene formu için ağız altında küçük bir satır eklemek için alt kısmına yakın hızlı, kısa darbelerle vuruşlar yapın.

draw-capybara-9

Adım 9: Capybara’nın burun ve gölgesi için namlu ucuna yakın küçük bir oval çizin. Burun çevresinde kürk için burun sağında birkaç hızlı, kısa vuruş ekleyin.

draw-capybara-10

10 Adım: kulakları çizmek için bir kılavuz olarak capybara kafasının üstündeki küçük yayı kullanın. Çizgiler koyulaştırın ve  kulağınızın şeklini biraz bükün. Kürk için kulak içinde birkaç hızlı, kısa vuruş ekleyin. Diğer tarafta kulak memesi  için solda kavisli bir çizgi çizin.

draw-capybara-11

Adım 11: capybara başının geri kalanını çizmek için  rehber olarak orijinal daireyi  kullanın. Dairenin temel yolunu takip ederek çabuk ve  kısa darbelerle  kafasını çizin.

draw-capybara-12

Adım 12: Capybara’nın ön bacaklarını  ve ayaklarını çizmek için bir kılavuz olarak soldaki satır kullanın. Çizgiyi takip ederek hafifçe ayağın şeklini çizin bastırmadan. Sağ bacak yapısını oluşturduktan sonra çizgileri koyulaştırın. Kapibara’ların  ön ayaklarında  dört tırnak var, ama kavisli çizgileri kullanarak sadece 3 tanesi görülebilir çizin. Parmak ucuna sivri tırnağınıda çizin. Aynı tekniği kullanarak diğer taraftaki ayağıda çizin. Diğer ayağın sadece ön kısmını çizin, çünkü ilk ayağın arkasında saklı kalıyor görünmüyor.

draw-capybara-13

13 Adım: Capybara’nın en arka bacaklarını  aynı şekilde çizmek için bir kılavuz olarak sağdaki çizgiyi kullanın. Önceden çizilen rehber çizgiyi krokiyi takip ederek çizdileri karartın. Arka ayakların üst kısmı kalın ve dibe doğru incelir. Kürk için hızlı ve kısa darbelerle çizgiler çizin. Capybara’ların  arka ayaklarında da üç parmak vardır. Eğimli çizgilerle parmaklarını çizipip tırnaklarınıda eklemeyi unutmayın. Aynı şekilde diğer arka bacağıda çizin. Yine ön ayakta olduğu gibi arkada kalan bacağın sadece ön kısmını çizin.

draw-capybara-14

Adım 14: Kılavuzları kullanarak capybara vücudunun geri kalanı çizmek için geri kalan satırları kullanın.

draw-capybara-15

Adım 15 (opsiyonel): Temiz bir görünüm için, ilk kılavuz hatlarını mümkün olduğunca çok silebilirsiniz. Tüm kılavuzları silme konusunda endişelenmeyin. Yanlışlıkla silinse bile nihai taslak çizgilerini kullanarak tekrar çizebilirsiniz.

draw-capybara-last

Nihai Aşama (isteğe bağlı): Kapibaranın boyutuna daha fazla hacim vermek için gölgeleme ekleyin. Gölgeler onunla uyumlu olacak şekilde gölgelendirme yaparken ışık kaynağının yönünü seçin. Tonal değer farklı derecelerde almak için Vary baskı kalemini kullanın. Altında bir döküm gölge ekleyin. Bu yüzer gibi görünüm böylece capybara’nın bulunduğu zemine yardımcı olur.

Ekstra detay için Kapibara boyunca çizgilerle daha fazla değer ekleyebilirsiniz. Capybara’ya genel  vuruş kullanarak kürk ekleyin. Çok düzgün değer katmayın. Capybaralar’ın kaba bir kürkü var, bu yüzden bazı yerlere doku ekleyin.

Kapibara Çizim Videosu İçin Tıklayın>>>

Daha fazla karakalem hayvan çizimlerimizle tekrar görüşmek üzere… Bizi izlemeye devam edin…

Cilt gözeneklerinizin temiz olması cilt sağlığınız için önemlidir. Cilt gözeneklerinizi temiz tutmak için bazı etkili yöntemler vardır. İlk olarak cildinize peeling uygulayın. Eğer cilt bakım rutininizde cildinize düzenli olarak peeling uygulamıyorsanız cildinizin derin bir temizlemeye ihtiyacı vardır. Düzenli peeling uygulaması temiz bir cilt ve gözenekler için anahtar niteliğindedir. Haftada 2 – 3 defa nazik ve doğal bir peeling uygulamasıyla temiz bir cilt ve gözeneklere sahip olabilir ve cilt sağlığınıza önemli katkı yapabilirsiniz. Peeling uygulaması cildinizdeki ölü cilt hücrelerini atıp, cildinizi yenilemek için oldukça harika bir yöntemdir. Zaman içinde cildimizdeki hücreler ölebilir ve bu hücreler cilt gözeneklerini kapayarak cilt sağlığını tehdit edebilir. Bu yüzden peelimg uygulaması burada oldukça işe yarar.Yüzünüzü yıkamayı asla unutmayın.Yüz yıkamak aslında çok basit gibi görünse de cilt sağlığı açısından oldukça önemli olduğunu bilmelisiniz. Günde 2 – 3 defa yüz yıkamak bu açıdan çok faydalıdır. Sabah, öğlen ve gece uyumadan önce yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzü yıkarken yüksek kaliteli doğal bir temizleyici kullanın. Asla yüzünüzde makyaj varken uyumaya gitmeyin. Çünkü makyaj gece boyunca cilt gözeneklerinizi tıkayarak cilt sağlığınızı tehdit eder ve cildinizi tahriş eder.Kaliteli bileşimlere sahip cilt bakım ürünleri cilt gözenekleriniz için daha uygundur ve gözeneklerinizi daha iyi temiz tutarlar.  Tamamen doğal ürünler bu konuda oldukça iyi sonuç verebilir.Doğal cilt bakım ürünleri hazırlayınCilt gözeneklerinizi her zaman temiz tutmak ve yüz bakımınız için kendiniz de evde çeşitli bakım tarifleri uygulayabilirsiniz. Bunlar tamamen doğal ürünlerdir ve cildinize eri bakım uygulamak ve nemlendirmek için oldukça faydalı olabilirler. Cildinizin daha temiz, sağlıklı, canlı ve parlak görünmesi için birçok doğal karışım hazırlayabilirsiniz.Makyajın bilinen en önemli yan etkilerinden biri de komedondur. Gerek “siyah nokta” olarak bilinen açık komedonlar, gerekse de “kapalı komedon” olarak bilinen “beyaz nokta”ların oluşmasında en büyük pay, bilinçsiz kullanılan makyaj malzemelerinindir. Kişi deri tipine uygun olmayan ürünleri kullandığında gözenekler tıkanır, tıkanmış gözenekler içinde biriken yağ yüzde akneye ya da komedonlara neden olur.
Cilt tipini iyi bilmek kuru deriye sahipse yağlı ürünler kullanmak, yağlı cilde sahipse su bazlı ya da matlaştırıcı ve yağ emici ürünler kullanmak gerekir. Profesyonel kişilerin önerisine uyarak alınan ürünleri kullanmak daha doğrudur.

Masum ve sakin bir ruh haliniz varsa…

Daha doğal ve duru bir makyaj yapabilirsiniz. Bunun için ruj, far, allık ve fondöten seçiminizde açık renkler kullanmalısınız. Ten renginizden bir iki ton açık bir fondöteni tercih edebilirsiniz. Göz makyajınızı açık kahve veya turuncu tonlarını kullanarak yapabilirsiniz. İnce bir eyeliner çektikten sonra kirpiklerinizi rimel ile dolgunlaştırabilirsiniz. Yine farınıza uygun şeftali veya açık pembe tonlarında bir allıkla elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz.

Romantik ve duygusal bir ruh haliniz varsa…

Mesela canınız pek de makyaj yapmak istemiyor aslında ama bu solgun görüntünüzden az da olsa kurtulmaya ihtiyacınız var… Çok abartmadan bir makyaj yapmak için tozpembe tonlarından yardım alabilirsiniz. Öncelikle aydınlatıcı özellikte bir baz ile cildinizi makyaja hazırlamalı, ardından ışığı yansıtan bir fondöteni cildinize uygulamalısınız. Alt kirpik diplerinize gri tonlarında bir göz kalemi uyguladıktan sonra elmacık kemiklerinizi pembe tonda allıkla belirginleştirebilirsiniz. Tek kat rimel uygulaması yeterli olacaktır. Dudaklarınıza da yine pembe, fuşya tonlarında bir ruj tercih edebilirsiniz.

İddialı ve hırslı bir güne başlıyorsanız…

Bir sürü önemli toplantınız var, dolayısıyla siz de iddialı ve hırslı bir güne uyandınız. Makyajda da bu ruh haliniz kendini göstersin istiyorsanız daha belirgin göz makyajı yapmaktan ve kırmızı ruj sürmekten çekinmeyin! Bu makyaj stili için öncelikle hafif kapatıcılık sağlayan bir fondöteni cildinize uygulayın. Göz kapaklarınızda şampanya tonlarında bir far kullanarak bakışlarınızı ortaya çıkarın. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için siyah göz kalemi ile gözlerinizi çerçeveleyin. Hafif buğulu bir görüntü yaratmak için küçük açılı bir fırça yardımıyla göz kaleminizi dağıtmayı unutmayın. İki üç kat siyah maskara uygulayarak kirpiklerinize hacim kazandırın. Son olarak kırmızı rujunuzu uygulamayı unutmayın.

Seksi görünmek istiyorsanız…

Eğer o gün seksi görünmek istiyorsanız tercihiniz kesinlikle buğulu göz makyajından yana olmalı. Bunun için iki şeye ihtiyacınız var; siyah göz kalemi ve rimel. Öncelikle göz kalemini kalın bir şekilde gözünüze çekmekle işe başlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajında asıl önemli olan göz kalemini dağıtma işlemidir. Koyudan açığa doğru geçişler yaptıktan sonra siyah göz kalemini gözünüzün altına uygulamalısınız. Gözü daha etkileyici kılmak adına gözünüzün içine de siyah kalem sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Alt ve üst kirpiklere ise iki üç kat rimel uygulamalısınız.

Genellikle güneş kendisini gösterdiğinde yazın fazla kilolarımla ne yapacağım şeklindeki tedirginlikler baş gösterir.Ve bu panik bahar ayında kendisini göstermeye başladığı için yaz ayına formda girme konusunda pekte başarılı olamayız. Bu yüzden şimdiden pilatesle forma girip yazı istediğimiz kiloda karşılıyoruz.

İlk olarak plates topuyla dengeyi sağlama egzersizleriyle başlıyoruz.

Bu uygulama ile ‘C’ harfi gibi şekil alarak hem plates topu üzerinde denge kurmasını hemde karın bölgesini çalıştırarak ısındırma hareketi ile sonra ki aşamalarımız için hazırlık yapıyoruz. Sırtınızı “C” şeklini alacak biçimde başınızı öne eğerek göbeğinize doğru bakın ve kalçanızı öne doğru kaydırın.

Not: Platesin temeli olan bu hareket sayesinde kalçalarınızla dengeyi sağlamayı öğrenecek ve omurganızın doğru yönü bulmasını sağlaycaksınız.
Vücudun üst ve alt kısmını aynı anda çalıştıran bu hareket ile kalçanızı ve butlarınızı sıkılaştırıp onlara söz dinletmeyi öğreteceksiniz. Hareketle birlikte omurganız da doğru vücut duruşunu elde etmek için çalışacak.

İkinci egzersizimiz plates topuyla doğru duruş pozisyonu

Bu egzersizde amaç plates topu üzerinde dengede durarak, bel yan bölgelerini çalıştırmaktır.
1. Pilates topunun üzerine sırtınız dik biçimde olacak şekilde oturun.Bacaklarınız omuz genişliğinde açık olsun.

2. Belden aşağınızı sabitleyip hiç oynatmadan nefes vererek sağa dönün ve ilk pozisyonunuza gelin.Daha sonra nefes vererek sola dönün ve tekrar ilk pozisyonunuza gelin.

Gösterilen tüm hareketleri ilk kez yapıyorsanız, 8 er kez tekrar edin, vücudunuz alıştıkça sayıyı artırabilirsiniz, ideal olarak 15 kez tekrar tavsiye olunur.
Not: Kendinizi ilk günden aşırı zorlamayın.. kas kasılmalarına kramplara neden olabilir.

Bir diğer egzersizimiz plates topuyla yanlara esneme

Yan bölgelerimizi plates topu yardımıyla çalıştırıyoruz.

1. Sırtınız düz olacak şekilde dik durun, omuzlarınızı gevşetin.

2. Resimdeki gibi topla beraber yana doğru eğilirken nefes verin.

3. Hareketi diğer yana doğru da yapın.

Gelecek günlerde plates egzersizlerinin diğer şekilleriyle devam edeceğiz…

10 yaş genç görünüyorsun cümlesi kulağa ne kadarda hoş geliyor.Ancak bazı yanlışlar cildimizi bozup bizi olduğumuzdan daha büyük gösterebilir. Bunun için ilk olarak elimize gelen her cilt ürününü denemeden, cilt yapımızı tam bilmeden kullanmamamız gerekiyor.Çünkü test etmeden aldığımız bir ürün cildimizde reaksiyona sebep olabilir ve sonucunda istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Sabah yaptığımız makyajı öğlen tazeleyip üstüne akşam bir kez daha makyaj yaptığımızda cilt deforme olur.Eğer bu makyaj birde silinmezse gözenekler kapanır ve cildiniz daha çabuk yaşlanır.Gece yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz.Gözeneklerin tıkanması aynı zamanda sivilce ve siyah nokta oluşumuna da kolaylık sağlar. Cildinizi temizledikten sonra mutlaka nemlendirici sürmelisiniz böylece cildinizin nemlenmesini sağlarsınız.

Sivilceleri patlatmak uzun süre kalıcı olabilecek izlere yol açar. Sivilcenizi sıktığınızda bir kısmı dışarı çıkar ama büyük kısmı içeride cildin altında kalır. Ve daha sonra yayılıp çoğalmasındada neden olur.

Uyku düzensizliği de tüm dengenizi etkiler. Geç yatmanız uykusuz kalmanız hem vücüt dengenizi hemde cildinizi olumsuz etkiler. Uyku düzensizliği cildin yıpranmış görünmesine neden olur. Uyku düzeninize mutlaka dikkat etmelisiniz.Uzmanları günün yorgunluğun ve bitkinliğin cildinize kırışıklık ve sarkmalar gibi hasar verebileceğini ve bu hasarı düzeltmek için en az 6 -8 saat uyumanız gerektiğini söylüyor.

Günde 2 litrelik bir su tüketimi uzmanlar tarafından cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için öneriliyor. Sağlıksız olarak görünen ciltlerin pek çoğunun esas sorunu muhafaza etmeleri gereken nemi kaybetmeleri ve bu nedenle kuruluk sorunlarıyla karşılaşmalarıdır.

Göz kalemiyle gözdeki şekil bozukluklarını giderebileceğiniz gibi, küçük gözlerin daha belirgin ve büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Makyajın, önemli bir unsuru olan göz kalemini kullanmakta ki amaç, kirpiklere derinlik kazandırarak, gözleri vurgulamaktır.

Kirpik diplerine çizilen ilk çizgi mümkün olduğu kadar ince olmalıdır. Bu, oluşan herhangi bir dalgalanma ya da yanlışta, iz bırakmadan silebilmek için oldukça önemlidir. Düzgünlüğünden emin olduğunuzda ise dilerseniz bu çizginin üzerine bir kat daha göz kalemi çekerek çizgiyi belirginleştirebilirsiniz. Burada özellikle, çizgiyi gözün iç kısmından dışına doğru ve kirpiğe olabildiğince yakın olarak çekmek çok önemlidir.

Kozmetik sektörünün gelişmesiyle birlikte, makyaj ürünlerinde renk sınırı tamamen ortadan kalktı. Mavi, gri, yeşil, pembe, beyaz hatta sarı… Göz rengine, ten rengine ya da giyilen kıyafetin rengine uygun bir göz kalemi bulmak mümkündür. Bu anlamda renkler vurgulamak istediğiniz noktalarla sınırlı. Açık mavi ve beyaz ile daha iri gözlere sahip olabilirken, yeşil ile daha çekici bakışlara kavuşabilirsiniz.
Siyah göz kalemi, özellikle siyah saçlı, esmer bayanlar için idealdir. Kumral ve açık tenliler ise daha az belirgin olmasını isterlerse, siyahtan farklı olarak kahverengi ya da gri tonlarını kullanabilirler.
Siyah kalem uyguladıktan sonra, daha yumuşak bir etki için çizgiyi parmağınızla veya bir pamuklu çubuk yardımıyla dağıtabilirsiniz. Bu, daha buğulu ve çekici gözler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Çizgi ile kirpik arasında kesinlikle boşluk olmamalıdır. Ayrıca, bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Kalem asla gözün köşesine doğru uzatılmamalı ve göz makyajını gölgede bırakacak kadar belirgin olmamalıdır.

Eğer gözler küçük ya da birbirine yakınsa; göz kalemi asla kalın çizgi şeklinde uygulanmamalıdır. Göz kalemi yerine, göz farı kalem gibi kullanılacaksa, doğru fırça seçilerek, abartıdan kaçınılmalıdır.