404 Error - page not found
We're sorry, but the page you are looking for doesn't exist.
You can go to the homepage

OUR LATEST POSTS

Bir örgü harikası daha.. Şirinmi şirin, bebeğiniz için kışlık süveterler. İki renkli bu süveterleri örmek babaanne işidir! Daha çocuk doğmadan hediyeleriniz gelmeye başlamıştır bile, çocuğunuzun ne giyeceği telaşına kapılmışsınızdır.. Size vereceğimiz örneği babaannesine gösterin, beğendiğiniz şekilde yapsın!

Bebeklerinize, minnoşlarınıza küçük ayaklarına özel güzel örgü modelleri. Rengarenk, giyince yüzü gülecek bebeğinizin. Hepsi birbirinden şahane 6 modeli sizin için topladık. Örgüyle ilgilenen bayanlar kesinlikle bu modeli gözden geçirmeli..

PEMBE PATİĞİMİZİN YAPILIŞI :

 • 52 ilmek ile başlıyoruz. 8 sıra örüyoruz. Sırayla düz örgü – ters örgü .
 • Patiğimizin kenarlarında 11 ilmek haroşo örgü, ortadaki ilmekler ikili lastik örgü olacak. 8 sıra haroşo örün.
 • Kenarda 12 ilmek bırakıp ortayı kesicez.
 • Bir sonraki sırada 12 ilmeği örüp, ortaya 10 ilmek eklicez.
 • İkili lastik örgü kurup, 20 sıra örüyoruz. 4 sıra düz-ters örgü sıralaması yapıyoruz.VE dikin…
 • En son orta lastiği büzüp , üste dikin. Ponponlar ve gözler dikip patiğinizi tamamlayın.

orgu modelleri orgu 2 orgu 2 Anlatımlı Pembe Patik Örgüsü

Kendi adetlerimizi, geleneklerimizi ve göreneklerimizi gayet iyi biliyoruz. İş örgüye gelince de onlardan vazgeçemiyoruz. Kendi tarzımız olsa bile, geleneğimizi de es geçmeyiz. Birazda Tunustan örnekler görelim, bakalım onlar patik örerken nelere dikkat ediyorlar. İşte sizlere Tunus işi patik örgü modelleri…

BEBEK SÜVETER YAPILIŞI

Malzemeler:

bebe yünü,5 numara şiş,düğme,iğne, iplik,makas,3 numara tığ

Hazırlanışı:

Ön için:
Bebe yünü 2 kat yapılıp, 50 ilmek ile başlanır. 5 adet haroşo örülür. Kenarlardaki 5 adet ilmek haroşo ortadaki 40 ilmek düz olarak 19 cm örülür. Daha sonra kenardaki 5 adet ilmek kesilir. 8 adet haroşo örülür. Ortadaki 24 ilmek kesilip, yaka oluşturulur. İki tarafta kalan 8 ilmek 6 adet haroşo örülür ve ilmekler kesilerek kapatılır.
Arka için:
50 ilmek başlanır. 5 adet haroşo örülür. Kenarlardaki 5 adet ilmek haroşo ortadaki 40 ilmek ise düz olarak 19 cm örülür. Kenarda haroşo örülen 5 adet ilmek kesilir. 11 adet haroşo örülür, ortadaki 24 ilmek kesilir iki kenarda kalan 8 ilmek 3 adet haroşo örülür. İlmekler kesilerek kapatılır. 1 omuz ve 1 yan kenar dikilir. Açıkta kalan diğer kenar ve omuza tığ ile 1 sıra sık iğne ve zincir çekerek brit ilik yapılır. Düğmeler dikilerek süveter tamamlanır.

 • 4 numara şiş kullanacağız
 • düz örgü,ters örgü ve haroşa örgü ile öreceğiz
 • 2 renk ip

 

YAPILIŞI

 • 1. ve 2 sıra:  1. renk ip ile 1 diş haraşo örülüp düz örgüye geçilir.
 • 3. sıra:  2.renk ip ile 5 ilmek düz 1 ilmek şişe örmeden alınır, 5 ilmek düz 1 ilmek şişe örmeden alınır… şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
 • 4. 5. ve 6. sıra: İlmekler geldiği gibi örülürken örülmeden alınan ilmekler her sırada aynı şekilde şişe örülmeden alınır.
 • 7. 8. 9. ve  10. sıralar: 1.renk  ip ile 2 diş haraşo örüldükten sonra 3. sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA VE ÖN: arka ve ön bedenler aynı şekilde örülür. 1.renk ip ile 70 ilmek başlanır.3 cm haraşo örülüp örnek uygulanır. beden boyu 22 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+10 defa 1 er ilmek kesilir. beden boyu 29 cm de kalan 40 ilmek bekletilir.

KOLLAR: 1. renk ip ile 30 ilmek başlanır. 3 cm haraşo örülüp örnek uygulanır. her iki taraftan 1,5 cm arayla 10 defa 1 er ilmek artırılarak 50 ilmeğe ulaşılır. kol boyu 21 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+10 defa 1 er ilmek kesilir. kol boyu 27 cm de kalan 20 ilmek bekletilir. diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA: Bekletilen 120 ilmek tek şişte toplanarak 1. renk ip ile 3 cm haraşo örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.